Extrakt ze ženšenu pravého v Bílinské kyselce
(Panax ginseng)

Ženšen Pravý zastává významnou roli v lidové medicíně zejména v Číně, Japonsku a Koreji. V čínské knize o bylinách, pocházející z 1. století před naším letopočtem, je ženšen zmiňován jako bylina podporující 5 vnitřních orgánů, tišící nervy, zklidňující mysl, zastavující křeče, vyhánějící zlé duchy, čistící zrak a zlepšující paměť.

Ženšen byl v historii mnohokrát opěvován a představa o jeho účinnosti dosáhla téměř mýtických rozměrů

Po dlouhá staletí bylo jeho pěstování a sklizeň v Číně výsadou pouze panovníka a oblasti kde se vyskytoval byly běžným lidem uzavřeny. Místní obyvatelé často riskovali život aby ženšen získali, ať již pro svoji potřebu nebo na obchod. Do Evropy jej poprvé přivezl ve 13. století Marco Polo, po dlouhý čas však byl dostupný pouze aristokracii.

Působení ženšenu na lidský organismus je velmi komplexní

Výsledky odborných studií, kterých bylo již publikováno velké množství (v rešerši z roku 2009 je jich uváděno 411), prokázaly působení na oběhový systém, na centrální nervovou soustavu, na soustavu žláz s vnitřní sekrecí, imunitní systém aj. Adaptogenní efekt ženšenu je přisuzován změnám v absorpci kyslíku tkáněmi a přechodné změně v metabolismu cukrů a tuků.

http://cs.wikipedia.org/wiki/ženšen-pravý

Kde koupit Bílinskou Ženšen?

http://shop.bilinskakyselka.cz/

Vyvíjeno ve spolupráci s firmou:
Ing. Bohumil Špaček, CSc.
Dělnická 27 170 00 PRAHA 7
Czech Republic
IČ: 43694527, DIČ: CZ500528183

 

BÍLINSKÁ Aloe Vera
BÍLINSKÁ Žaludeční
BÍLINSKÁ Jaterní
BÍLINSKÁ Ženšen

Views: 194