Inhalování Bílinské kyselky

Bílinská kyselka je vhodná pro inhalaci

Bílinská kyselka patří do skupiny alkalických, tj. mírně zásaditých. Právě tato vlastnost jí umožňuje dosahovat nejlepších léčebných výsledků. Je možné inhalovat i jiné kyselky, ale dobré výsledky nelze předem zaručit. Asi není potřeba zdůrazňovat, že bychom měli pro inhalování používat pouze přírodní léčivý zdroj, tedy Bílinskou kyselku. Míra perlivosti není při inhalování podstatná.

Léčebné účinky inhalace Bílinské kyselky jsou známe už po staletí. Pro velkou oblibu inhalace Bílinské kyselky nechala Lobkovická vrchnost vystavět v areálu lázní Bílinská kyselka důstojnou budovu INHALATORIUM.

Jak se inhalování Bílinské kyselky provádí

Spousta z nás v dětství byla rodiči nucena inhalovat pod dekou páru z hrnce s horkou osolenou vodou. I když tato metoda má svůj účinek na uvolnění dýchacích cest, hrozí nezanedbatelné riziko opaření končetin nebo obličeje vařící vodou. V ohrožení jsou samozřejmě zejména děti. Nevýhoda inhalace napařováním je ta, že touto cestou nelze podávat jiná léčiva.

Proto jsou tu inhalátory, které umějí pracovat jak s minerálkami, tak se speciálními tekutými léčivy. Kromě pravidelného čištění nevyžadují žádnou zvláštní péči a jsou bezpečné i pro velmi malé děti nebo nemohoucí pacienty. Inhalace inhalátorem je navíc účinnější než ta s horkou vodou.

Aby inhalování skutečně pomáhalo, musí být prováděno správnou technikou. „Mlhu“ vypouštěnou přístrojem je potřeba vdechovat pomalu a zhluboka a před vydechnutím krátce zadržovat dech, aby se léčivé částice stačily usadit na sliznicích. Pomáhá i správné sezení při inhalaci. Pokud si nejsme jisti, zda inhalaci provádíme správně, poradíme se s lékařem (alergolog, pediatr, ORL) nebo fyzioterapeutem (v lázních a léčebnách).

http://inhalatory.heureka.cz/top-produkty/